St. Petersburg Festival Ballet

Daga - Wydarzenia Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej w styczniu 2014r. w 4 miastach Polski: Wrocław, Poznań, Rzeszów i Krosno, najwspanialszy Balet na świecie powraca do Polski jeszcze w tym roku !!!!!!!
Polska trasa koncertowa październik - listopad 2014r.
Balet St Petersburg przekazuje poprzez Fundację im. Stefana Batorego 1 euro z każdego zakupionego biletu na pomoc dla Ukrainy.
Genialny St Petersburg Balet - najbardziej znany Balet na całym świecie zebrał w sobie wszystko, co jest nazywane "rosyjską szkołą baletu klasycznego". Zobaczycie tu Państwo wszystko co ściśle wiąże się z klasyczną elegancją w połaczeniu ze świeżym oddechem dwudziestego pierwszego wieku. To doskonały spektakl taneczny w połączeniu z prawdziwie królewskim przepychem strojów i dekoracji. St. Petersburg Festival Ballet łączy w sobie najlepsze tradycje oraz ducha baletu St. Petersburg. Elegancja, wdzięk, wspaniała lekkość sprawiają niepowtarzalność tego widowiska. St. Petersburg Festival Ballet opiera się na czołowych artystach baletu z Petersburga i trupy baletowej z najlepszych teatrów baletowych, którzy są kontynuatorami petersburdzkiej tradycji baletu. Czołowi tancerze są laureaci międzynarodowych konkursów. W ciągu ostatnich dwóch lat St.Petersburg Festival Ballet z powodzeniem koncertował w 10 krajach europejskich. W tym sezonie St. Petersburg Balet Festival w Polsce przedstawi największą perłę światowej klasyki, czyli:
Jezioro Łąbędzie
jest jednym z najbardziej popularnych baletów i należy do międzynarodowego standardu klasycznego baletu. Od ponad stu lat przyciąga publiczność jak magnes swoją niesamowitością, błyskotliwością w połączeniu z ponadczasową muzyką Czajkowskiego. Jest niepodważalnie fenomenem sztuki baletowej. Dzięki choreografom M. Petipy i L. Iwanowa zyskał sukces od dnia premiery w 1895 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, który trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Ta zniewalająca historia o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o życiowych prawdach jak odwieczna walka dobra ze złem, zdradzie, bólu, namiętnościach i niepodważalnej potędze miłości. Wielkość dzieła oraz jego piękno przykuwa uwagę najwytrawniejszych widzów.
Śpiąca Królewna
Balet w II Aktach - Muzyka: Piotr Czajkowski, Choreografia: Marius Petipa, Scenografia i kostiumy: Vyacheslav Okunev.
Śpiąca Królewna to jeden z najlepszych baletów w repertuarze klasycznym . Sam Piotr Czajkowski uważał Śpiącą Królewną za swój najlepszy balet. Jest to opowieść o pięknej śpiącej królewnie i dzielnym księciu, który budzi ją pocałunkiem uwalniając od złego czaru, Tu można usłyszeć jedne z najpiękniejszych kompozycji muzycznych Czajkowskiego. Wspaniała scenografia zabiera widzów do krainy wróżek, piękna i spokoju.
Śpiąca Królewna zawiera wszystkie elementy bajki : romans, poezja , los, walka dobra ze złem i oczywiście - MIŁOŚĆ !
Śpiąca Królewna opowiada o królewnie, na którą zła czarownica rzuciła urok. Klątwa polegała na tym, że w dniu 16. urodzin, królewna ukłuje się w palec wrzecionem i umrze. Jedna z siedmiu dobrych wróżek złagodziła jednak ten czar powodując, że królewna po ukłuciu jedynie zapadła w głęboki sen, a obudzić ją mógł tylko pocałunek przystojnego księcia.

 • 28.10.2014 – Pałac Kultury Zagłębia - Dąbrowa Górnicza
  Śpiąca Królewna godz. 15.30, Jezioro Łabędzie godz. 20.00
 • 29.10.2014 – RCKP – Krosno – Śpiąca Królewna godz.16.00 i 19.30
 • 30.10.2014 – Filharmonia Podkarpacka – Rzeszów
  Śpiąca Królewna godz. 15.30, Jezioro Łabędzie godz. 20.00
 • 02.11.2014 – Teatr Muzyczny – Gdynia
  Śpiaca Królewna godz. 16.00, 19.30
 • 03.11.2014 – Teatr Muzyczny – Gdynia
  Jezioro Łabędzie godz. 16.00, 19.30
 • 05.11.2014 – Teatr Muzyczny – Łódź
  Śpiaca Królewna godz. 16.00, 19.30
 • 06.11.2014 – Teatr Muzyczny – Łódź
  Jezioro Łabędzie godz. 16.00, 19.30
 • 07.11.2014 – OSIR – Włocławek
  Śpiąca Królewna – godz.19.00
 • 08.11.2014 – OSIR – Włocławek – Jezioro Łabędzie – godz. 19.00
 • 10.11.2014 – Teatr Polski – Wrocław
  Śpiąca Królewna godz. 15.30, Jezioro Łabędzie godz. 20.00
 • 12.11.2014 – Matecznik – Otrębusy k. Warszawy
  Śpiąca Królewna godz. 15.30, Jezioro Łabędzie godz. 20.00

Tarja Turunen - Colours in the Road - 2014

Daga - Wydarzenia COLOURS IN THE ROAD – taki tytuł nosi trasa koncertowa najnowszej płyty "Colours in the Dark" fińskiej wokalistki Tarji Turunen – ex wokalistki grupy NIGHTWISH. Po ogromnym sukcesie platynowej i złotej płyty "My Winterstorm" (2007) i "What Lies Beneath" (2010), Tarja wreszcie powraca ze swoim długo oczekiwanym nowym rockowym albumem "Colours In The Dark", który ukaże się 23 sierpnia 2013 przez earMUSIC ( w Polsce premiera płyty 30 sierpnia 2013 roku). Tarja Turunen w utworach na "Colours In The Dark" nie zawaha się przed podjęciem ryzyka i zaskakujących muzycznie obrotach, wprowadzając nowe dźwięki i nowe muzyczne brzmienie. Jest to kolejny kamień milowy w karierze Tarji. Po raz kolejny podkreśla imponującą skalę głosu fińskiej artystki i pokazuje swój rozwój artystyczny.Płyta powstała pod czujnym okiem Tima Palmera (Pearl Jam, U2) w Austin w Teksasie, natomiast okładka jest dziełem Dirka Rudolpha. Z dziesięciu nowych piosenek i ponad godzinnej muzyce, "Colours In The Dark" będzie jednym z najjaśniejszych momentów na skalę 2013 roku.
Wszystkie najnowsze informacje, newsy o najnowszej płycie oraz trasie koncertowej dostępne na: www.tarja-coloursinthedark.com

 • 09 listopada 2014 godz.19.00 Kraków Klub Studio
 • 10 listopada 2014 godz.19.00 Łódź Wytwórnia
 • 12 listopada 2014 godz.19.00 Katowice Mega Club
 • 13 listopada 2014 godz.19.00 Warszawa Palladium

Zespoły które zagrają przed Tarją :

Daga - Wydarzenia CRIMSON BLUE The weird idea of a keytar-equipped soprano as a frontwoman of a metal band may look amusing. When it comes to CRIMSON BLUE with an 8string guitar and bass tuned down to the subterranean depths, the idea gets even weirder and amusement evolves into thrill. Here we go. Mixing elements of nu metal, art rock and every-crazy-thing that can be found in any genre CRIMSON BLUE delivers you the brand new stuff. The band was formed in 2009 and goes on to rock ever since.
Wszystkie informacje, newsy o zespole dostępne na: www.crimsonblue.ru

Daga - Wydarzenia NONAMEN, został uformowany w październiku 2010 roku. Maciej Dunin-Borkowski po rozpadzie pierwszego zespołu, w którym grał (The Fallen Icon), szukał nowych muzyków do tworzenia i grania. Poszukiwania rozpoczął wraz z perkusistą Łukaszem Lachem, z którym grali razem w wyżej wymienionym zespole. Wspólne zainteresowania gothic metalem zaowocowały współpracą z Anną Charczuk na wokalu. W tym samym czasie do zespołu dołączył basista Andrzej Łysek uzupełniając podstawowy skład o brakujący instrument. Stety lub niestety owa sytuacja nie potrwała długo – około miesiąc później, w listopadzie, zespół opuścił Łukasz kierując się w lżejsze, typowo rock’owe klimaty. Stanowisko perkusisty w zespole zostało puste, jednak nie poddając się Nonamen tworzył w tym czasie pewne kompozycje kontynuując poszukiwania.
Zespół zagra z Tarją i Crimson Blue w Krakowie.
Wszystkie informacje, newsy o zespole dostępne na: nonamen.pl

Daga - Wydarzenia GEMINI ABYSS rozpoczął działalność w kwietniu 2011 roku, kiedy to trójka przyjaciół muzykujących ze sobą od lat (Marcin „Czyżol” Czyżewski, Marcin „Games” Gamus i Tomasz „Wasyl” Wasilewski) postanowiła powołać do życia nowy projekt, kończąc wcześniej wieloletnią przygodę z formacją Syndrom. Jako że wokal z założenia miał być kobiecy, rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniej osoby i wkrótce do zespołu dołączyła młoda, utalentowana wokalistka Klaudia Kikosicka (obecnie Woroniecka), obdarzona charakterystycznym, pięknym i mocnym głosem. Skład uzupełnił jeszcze basista Paweł Gębka. Oboje doskonale odnaleźli się w tej muzyce i wszystko, jak do tej pory, wydaje się zmierzać we właściwym kierunku, tym bardziej jeśli towarzyszy temu szczera radość z grania i tworzenia, świetna atmosfera i pełne zaangażowanie.
Zespół zagra z Tarją i Crimson Blue w Łodzi.
Wszystkie informacje, newsy o zespole dostępne na: Gemini.Abyss

Daga - Wydarzenia AS NIGHT FALLS Wszystko zaczęło sie latem 2010 roku, kiedy to dwoje muzyków, znających się już z poprzednich składów – wokalistka Ania Achtelik oraz gitarzysta Paweł Dylewski, postanowiło powołać do życia projekt o jakim zawsze marzyli – zespół grający Symfoniczny Metal, nawiązujący do klasyków gatunku, ale zarazem idący własną drogą i poszukujący własnego stylu. Aby zacząć realizować ten projekt, potrzeba było jeszcze dwóch rzeczy – miejsca do grania prób oraz, oczywiście, pozostałych muzyków. Z tym pierwszym problemem zespół uporał się bardzo szybko. Jeśli zaś chodzi o skład, na gitarze basowej pojawił się Łukasz Hatłas to do zajęcia stołka perkusisty został zaproszony Darek Markiewicz - z tymi dwoma muzykami Ania grała już wcześniej, a następnie, po kilku przesłuchaniach, brakujący wakat klawiszowca został obsadzony przez Łukasza Siwego. Każdy z muzyków wniósł do zespołu własny styl i własne doświadczenia, ale mimo to, wizja całego zespołu oraz kierunku jego rozwoju, była wspólna. Początki zostaną zapamiętane przez zespół jako pełne entuzjazmu poszukiwania muzyczne, frajda płynąca ze zgrywania się zarówno w sensie muzycznym, jak i na gruncie prywatnym. Wspólny pomysł wszystkich członków zespołów na to, jak powinna wyglądać przyszłość zespołu sprawił, że tworzenie materiału oraz wizerunku było bardzo naturalne, intuicyjne i przy aprobacie wszystkich, nie licząc oczywiście pewnych różnic co do szczegółów. Nazwa zespołu została zaproponowana przez Darka, została jednogłośnie przyjęta i tak oto zespół As Night Falls rozpoczął swój proces ewolucji. Od początku celem panów i pani było tworzenie muzyki niebanalnej, a jednocześnie dostępnej dla szerszej, niż tylko tej metalowej, publiczności. Inspiracja wielkimi tego gatunku nigdy nie stała w sprzeczności z oryginalnością, gdyż zdaniem członków zespołu, w tej stylistyce jest wciąż jeszcze dużo do odkrycia.
Zespół zagra z Tarją i Crimson Blue w Katowicach.
Wszystkie informacje, newsy o zespole dostępne na: asnightfallsband.com

Daga - Wydarzenia SCREAM MAKER to chemicznie czysty heavy metal. Jeśli bliskie są Waszemu sercu nuty wyśpiewywane przez Dio, bądź te wygrywane przez gitarzystów Iron Maiden, czy Judas Priest, Scream Maker niechybnie znajdzie się na Waszej playliście! Uważamy, że na tradycyjny heavy metal wciąż jest miejsce. Stawiamy na finezyjne, choć jednocześnie klasyczne kompozycje i niezapomniane melodie. Oferujemy dobrą energię, radość i moc. Stay heavy!
Zespół zagra z Tarją i Crimson Blue w Warszawie.
Wszystkie informacje, newsy o zespole dostępne na: screammaker

 • 09 listopada 2014 godz.19.00 Kraków Klub Studio
 • 10 listopada 2014 godz.19.00 Łódź Wytwórnia
 • 12 listopada 2014 godz.19.00 Katowice Mega Club
 • 13 listopada 2014 godz.19.00 Warszawa Palladium


Bilety można też kupić w salonach Empik na terenie całego kraju.
Klub Wytwórnia Łódź -cena biletów – miejsca stojące – 100 zł, balkon miejsca siedzące nienumerowane – 120 zł www.toyastudios.pl
Klub Palladium Warszawa – cena biletów – miejsca stojące – 100 zł, balkon miejsca siedzące nienumerowane – 120 zł www.palladium.art.pl
Sklep Muzyczny ALL Katowice – miejsca stojące 100 zł www.all.katowice.pl
Klub Studio Kraków – miejsca stojące – 100 zł www.klubstudio.pl

Posted By: Admin | Category: actual
Tarja Turunen
Mike Terrana
Natalia Oreiro
Ballet St.Petersburg
Chór Alexandrowa

O naszej agencji

Agencja Artystyczna "Daga" istnieje na rynku od 1993 roku. W tym czasie zorganizowaliśmy na terenie Dolnego Śląska wiele masowych imprez - szczegółowe informacje w dziale "Realizacje". Dzięki tak bogatemu doświadczeniu, kompleksowej obsłudze oraz otwartości na nowe wyzwania jesteśmy jedną z ważniejszych firm na terenie Dolnego Śląska. Jesteśmy organizatorem spektakli teatralnych, koncertów , imprez plenerowych, imprez masowych , koncertów, festiwali, imprez firmowych , imprez promocyjnych, imprez kameralnych, imprez sportowych, konferencji ,sympozjów, zjazdów, kongresów itp.

Kontakt

Daga Agencja Artystyczna
Kontakt PL
Tel. kom. 503 166 129
mail: biuro@daga.wroclaw.pl

Kontakt PL , EN
Tel. kom. 501 266 621
mail: biuro@daga.wroclaw.pl